Prečo by nás malo zaujímať, aký vzduch dýchame

Mgr. Andrej Číž

Pohľad na čistú krajinu
Pohľad na čistú krajinu

    

V prednáške sa dozviete, prečo by sme sa mali venovať téme kvality ovzdušia v budovách a ako táto téma súvisí s naším zdravím. Dozviete sa aj o dostupných riešeniach na skvalitnenie ovzdušia v budovách, ale aj o tom, ako súvisia tieto riešenia s medzinárodnou vesmírnou stanicou ISS.

    

Len veľmi malú časť dňa strávi človek vonku v prírode - väčšinu dňa sa zdržiava v budovách. Ekosystém moderných budov veľmi závisí od techniky a to platí aj pre vetranie, ktoré sa zabezpečuje technologicky pomocou vzduchotechniky. 

V budovách prežijeme 85 až 90 % svojho života.

"A to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sme sa začali zaoberať kvalitou ovzdušia v budovách."

Andrej Číž

Mgr. Andrej Číž. V súčasnosti pôsobí na pozícii obchodného riaditeľa spoločnosti AIR SYSTEM, s. r. o. V minulosti pracoval viac ako 20 rokov v oblasti IT a IKT. Dlhodobo sa venuje problematike inovácií a bol súčasťou tímu IT vývojárov, ktorí získali pre spoločnosť YMS, a. s., IT projekt roka 2011 za projekt Elektronický strážca seniorov. Do problematiky inovácií vo svete vzduchotechniky sa snaží priniesť interdisciplinárny prístup, ktorý má za cieľ pozrieť sa na riešenie problémov z hľadiska viacerých vedeckých a technických disciplín. Do oblasti vzduchotechniky prináša metódu typickú pre svet IT, a to systémovú integráciu. Integrácia zdanlivo nesúrodých systémov a riešení má priniesť kvalitnejšie ovzdušie v budovách.